Technologia

Arctic Paper Kostrzyn S.A. produkuje niepowlekany papier graficzny i jest tzw. papiernią niezintegrowaną. Fakt ten pozwala nam na dużą elastyczność w procesie zakupów i na wybieranie najwyższej jakości ekologicznych surowców. Starannie selekcjonowane surowce, zapewniające doskonałe efekty podczas drukowania oraz wysoką trwałość papieru są jednym ze źródeł sukcesu papierów produkowanych przez Arctic Paper Kostrzyn S.A. Surowce stosowane do produkcji papieru to: celuloza, węglan wapnia, woda, skrobia oraz środki chemiczne.

Papiernia jest technicznie bardzo dobrze przygotowana do efektywnej pracy teraz, jak i do radzenia sobie z przyszłymi wymaganiami. Wysoką jakość papiery produkowane w Arctic Paper Kostrzyn S.A. zawdzięczają prowadzeniu wszystkich procesów technologicznych w oparciu o najwyższe standardy oraz dzięki ścisłej kontroli całego procesu produkcyjnego.

Dzięki prowadzonym od wielu lat inwestycjom, nasza firma nie ustaje w rozwoju technologii produkcji jak również w rozszerzaniu działalności w obszarze ochrony środowiska. W latach ubiegłych zainwestowaliśmy w fabrykę ponad 132 miliony USD, poprawiając równocześnie wskaźniki wydajności, obniżając wpływ procesu produkcyjnego na środowisko jak również przeprowadzając usprawnienia organizacyjne.

Kontrast